مدرسه ها وا شده، همهمه برپا شده

با حضور بچه ها مدرسه زیبا شده

چه شادی و چه شوری، چه جشنی و سروری

چه ماه قرص مهری، چه پرتوی چه نوری

روز اول مهر ماه یکی از روزهای خاطره‌انگیز برای دانش‌آموزان و به ویژه کلاس اولی‌ها است که برای اولین بار با محیط مدرسه، کتاب، معلم و دنیای تازه آشنا می‌شوند.

مهر ماه همانطور که برای دانش‌آموزان خاطره انگیزه، برای پدر و مادرها بخصوص اون دسته از والدینی که کلاس اولی دارند خیلی خیلی هیجان انگیز و خاطره انگیز می‌تونه باشه.

مهر ماه امسال برای خانواده ما رنگ و بوی دیگه‌ای داره بوی مهر، بوی مهربانی، بوی لبخند، بوی درس و مدرسه و شوق کودکانه بوی دفتر و کتاب، بوی دوستی.

ما همینطور که از دبستانی شدن دختر عزیزمان خوشحال بودیم اما کمی هم در مورد عکس العمل و برخورد دخترمان با مدرسه استرس داشتیم.

هر چند اولین بارها همیشه خوب هستند و به دل آدم می‌نشیند و خاطره‌شان می‌ماند اما این اولین بارها با استرس و نگرانی‌هایی همراه است که ما هم این استرس را داشتیم و چون سوگندخانم سال‌های پیش تجربه سرکلاس نشستن و پیش دبستانی را داشت از این استرس ما کم می‌کرد.

حدودا اوایل خرداد ماه بود که شروع به تحقیق برای انتخاب دبستان مناسب برای سوگندخانم کردیم و خیلی زود به نتیجه رسیدیم که بهترین گزینه دبستان زینبیه است یک روز به اتفاق رفتیم و کارهای پیش ثبت نام انجام دادیم.

چند روز بعد تماس گرفتند و زمان سنجش سوگندخانم مشخص کردند در تاریخ ۲۲ مردادماه سنجش سوگندخانم انجام دادیم.

حالا دیگه از استرسمون کم شده بود و هر چی به مهر ماه نزدیک می‌شدیم این استرس کمتر و کمتر می‌شد چون سوگند خانم خیلی شور و شوق مدرسه داشت و از اینکه قرار بره مدرسه خیلی خوشحال بود.

کم کم باید خودمون برای جشن شکوفه ها آماده میکردیم.

روزها خیلی سریع سپری می‌شد که توی گروه مدرسه اعلام کردند در تاریخ ۱۵ شهریور ماه قراره برای کلاس اولی ها جشن گرفته بشه.

روز موعود به مدرسه مراجعه کردیم و جشن مفصلی برای کلاس اولی‌ها برگزار شد اکثر بچه‌ها همون روز اول با محیط و مربیان مدرسه ارتباط خوبی برقرار کردند و خداروشکر سوگندخانم هم برخورد راحت و مناسبی داشت از ساعت ۹ الی ۱۲ در مدرسه حضور داشتیم و قرار شد فردا نیز بچه‌ها طبق همان بازه زمانی بدون حضور والدین در مدرسه باشند که مربیان شناخت کاملی از بچه ها پیدا کنند و بچه ها نیز با محیط مدرسه بیشتر آشنا شوند.

با گذشت این دو روز متوجه شدیم سوگندخانم انس زیادی به مدرسه پیدا کرده و مشتاقانه روز شماری می‌کند که با آغاز پاییز، فصل مهر ، فصل رویش جوانه های امید، فصل خواندن و نوشتن به آغاز سفر در مسیر دانایی حرکت کند. به امید خدا

آغاز سال تحصیلی جدید در مهر ماه را به همه دانش‌آموزان بخصوص دختر عزیزم سوگندخانم تبریک عرض می‌کنیم. دخترم عزیزم امروز تو وارد مرحله جدیدی از زندگیت شدی مرحله‌ای پر از تازگی امیدوارم هرروز شاهد موفقیت‌های روز افزونت باشیم کلاس اولی شدنت مبارک.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *